טיפול נפשי ללא תופעות לוואי

הקדמה

כשאדם רגיל, מישהו כמונו למשל, אוזר אומץ ומחליט לפנות לטיפול נפשי אצל מטפל או פסיכולוג, דבר זה מעיד על ביטחון עצמי ונכונות להתמודדות אקטיבית עם מצבים ובעיות חתירה לשיפור החיים. טיפולים נפשיים מתאפיינים בעיקר במפגשים ובשיחות בין המטופל למטפל אשר מסייע לכל שכבות הגיל.

מהו טיפול נפשי?

טיפול נפשי הוא שיחה עם גורם ניטראלי על בעיות שמעיקות על הנפש או על מצוקות נפשיות, כאשר אדם זה משחרר את המועקה שיש לו בלב אזי הוא יכול להרגיש הקלה משמעותית. מרבית האנשים אשר פונים לטיפול זה הם אנשים בעלי רקע עם קושי תפקודי, על ידי הטיפול הם יוכלו לחזור לתפקודם הקודם או לחילופין ללמוד כיצד לתפקד בתחומים לקויים. תקוותם של מטופלים אלו היא לחזור להיות כמו כולם, לחזור לתפקד כמו פעם.

האדם בעל הבעיה הנפשית תמיד יעשה הקבלה בינו לבין סביבתו כגון: שבהשוואה אליו מרבית האנשים בחברה מתפקדים נהדר ומתקדמים בחייהם בצורה קלה ובטוחה ואינם עסוקים בבעיות נפשיות ופסיכולוגיות כמוהו. אדם כזה תמיד יהיה נחות בעיני עצמו מול החברה אליה הוא משתייך.

למה הטיפול הנפשי טוב?

אכן בעולמנו קיימות מצוקות רבות ישנם אנשים הנזקקים לעיתים לעזרה נפשית, עזרה אשר תחזיר את השליטה לחיים בחזרה ותיתן למטופלים למצוא עצמם חזרה ולהיות ביחסים טובים עם סביבתם.

מי עורך טיפול נפשי?

לרב טיפולים נפשיים יערכו עודים סוציאליים ופסיכולוגים אשר מומחים במקצוע ולהם וותק של שנים רבות, לאורך השנים ולאור המקרים הרבים רוכשים המטפלים כלים וניסיון במגוון תחומים הקשורים לבריאות הנפש כגון: דיכאון, חרדה, פחד, משברים נפשיים, משברים במשפחה, תחושת ערך ירודה , קשיים בתפקוד בתחומים שונים ועוד.

הטיפול יהיה מותאם אישית לסוג הבעיה, למאפייני אישיותו, לצרכיו של המטופל, ולשלבי התפתחותו בו הוא נמצא.

כמה זמן אורך טיפול נפשי?

טיפול נפשי יכול להמשך לאורך תקופה ארוכה, ישנם טיפולים נפשיים אשר יהיו ממוקדים וקצרים בזמן, כמובן לפי המטופל. במהלך הטיפול ישולבו אמצעים יצירתיים המעודדים העמקה של הטיפול כגון: קלפים טיפוליים, דמיון מודרך, סיפורים, שימוש בחומרים ועוד.

היכן ניתן לקבל טיפול נפשי?

כיום ניתן לקבל טיפולים נפשיים במסגרות ציבוריות או בקליניקות פרטיות.